Jak czyścić odzież wełnianą, nie mocząc jej

Wełniana odzież to najwygodniejsze ubrania, jakie można nosić w ciągu dnia, ale czasami trudno jest ją wyczyścić. Jeśli nosiłeś wełniane ubrania przez dłuższy czas, wiesz, że gromadzi się w nich dużo brudu i kurzu. Nie ma nic lepszego niż czyszczenie wełnianych ubrań, ale staje się to bardzo trudne, jeśli nie wiesz, jak to zrobić.

Zanim zaczniesz czyścić wełniane ubrania, radzę wyjąć je z szafy i pozostawić na 15-20 minut na słońcu. Dzięki temu wełniane ubrania stracą swój kształt i łatwiej będzie Ci je wyczyścić.

Następnie trzeba usunąć kurz z wełnianych ubrań i nie trzeba do tego celu używać odkurzacza lub odkurzacza elektronicznego, wystarczy zwykła chusteczka lub ściereczka.

Teraz trzeba wyprać wełniane ubrania i nie trzeba do tego celu używać wody, lecz detergentu i chusteczki higienicznej. Należy namoczyć wełniane ubrania w wodzie, a mydło sprawi, że staną się śliskie i łatwiej będzie je wyczyścić.

Po wyczyszczeniu wełnianych ubrań należy pozostawić je do wyschnięcia na słońcu. Wełniane ubrania wyschną bardzo szybko, więc nie zapomnij, aby podczas suszenia wełnianych ubrań mieć otwarte okna.

Wnioski:

Jeśli chcesz utrzymać swoje wełniane ubrania w dobrym stanie, musisz je regularnie czyścić. Nie czekaj więc zbyt długo i wyczyść swoje wełniane ubrania.