Jak zrobić własny szalik z filcu

Zima to najlepsza pora roku. Ponieważ temperatura jest niska, w powietrzu czuć chłód i trzeba się przykryć różnymi rodzajami odzieży. Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed zimnem jest szalik filcowy. Szalik filcowy jest łatwy do wykonania i można go używać na co dzień.

Co to jest szalik filcowy?

Jest to rodzaj szalika wykonanego z tkaniny filcowej, zwykle wełnianej, który jest dziergany lub szydełkowany.

Dlaczego szalik filcowy?

Filcowy szalik to najwygodniejszy szalik dla osób o wrażliwej skórze i najmodniejszy szalik dla tych, którzy lubią nosić modne ubrania. Szalik z filcu można nosić do wielu różnych strojów, a dzięki niemu Twoja garderoba nabierze stylu.

Podstawowa procedura robienia szalika filcowego

Upewnij się, że tkanina ma dużą gramaturę. Tego rodzaju tkaninę można kupić w lokalnych sklepach, są też sklepy internetowe, w których można kupić tego rodzaju tkaniny.

Istnieją różne rodzaje szalików filcowych, a ich lista znajduje się poniżej:

– Dziane:

– Szydełkowane:

– Dziane na płasko:

– Samodzielnie wykonane:

– Ręcznie robione:

– Dziergany na drutach:

Po wybraniu tkaniny można przystąpić do wykonania szalika filcowego. Technika dziergania zależy od Twoich preferencji.

Najpopularniejszą metodą jest dzierganie, które wykorzystuje się do robienia szalika filcowego. Przede wszystkim należy wybrać przędzę i wydziergać szalik. Dziergając szalik, musisz się upewnić, że wykonujesz idealną pętlę. Jeśli zrobisz je idealnie, szalik będzie piękny i będzie Ci ciepło.

Jeśli masz wzór, możesz po prostu zacząć dziergać. Jeśli nie, możesz zrobić pętlę, a następnie połączyć pętle, zszywając je.

Po zrobieniu szalika na drutach należy go uparować, aby stał się miękki. Następnie, w razie potrzeby, należy go wyprasować.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem własnego szalika z filcu, odwiedź mój blog, na którym zamieszczam różnego rodzaju tutoriale.

Zakończenie:

Mam nadzieję, że podobał Ci się mój wpis, a jeśli masz jakieś wątpliwości, to zostaw je w polu komentarza.