5 wspaniałych dekoracji tekstylnych DIY

Dekoracje tekstylne to jeden z najprostszych i najłatwiejszych sposobów na dodanie stylu do swojego pokoju. W dzisiejszych czasach można dostać gotowe dekoracje wykonane z papieru, plastiku, winylu i innych materiałów. Są one jednak bardzo drogie, dlatego lepiej jest wykorzystać tkaninę i wykonać własny wystrój.

Tkanina jest doskonałym materiałem na tekstylia do majsterkowania, ponieważ jest tania i łatwo się z nią pracuje. Jeśli szukasz łatwych i prostych tekstyliów do samodzielnego wykonania, to trafiłeś na właściwą stronę. Oto kilka niezwykłych tekstyliów DIY.

1. Tkaninowy kwiat

Do wykonania tej dekoracji kwiatowej potrzebujesz białego t-shirta. Do wykonania kwiatu należy użyć kleju i nożyczek. Wytnij koszulkę w kształt kwiatu i przymocuj ją do ściany za pomocą kleju. Następnie należy wziąć czerwoną tkaninę i pociąć ją na mniejsze kawałki. Teraz połóż czerwony materiał na kwiatku i przyklej go do ściany za pomocą kleju.

2. Kwiat z papieru

Do wykonania tego kwiatu potrzebujesz białego t-shirtu i nożyczek. Wytnij koszulkę w kształt małego kwiatka. Następnie zrób dwa małe kawałki papieru. Teraz należy owinąć te dwa kawałki papieru wokół kwiatka i przykleić go do ściany.

3. Kwiaty z filcu

Do wykonania tego kwiatka potrzebujesz białego t-shirtu, filcu i nożyczek. Potnij koszulkę na trzy równe części, a następnie potnij filc na małe płatki. Teraz przyklej płatki do przodu koszulki. Następnie należy przeciąć koszulkę na środku. Teraz należy złożyć koszulkę na pół i wyciąć jej środek. Teraz należy wziąć filcowe płatki i przykleić je na środku koszulki.

4. Filcowa gwiazda

Do wykonania tej dekoracji potrzebujesz białego t-shirtu, nożyczek i filcu. Przetnij koszulkę na dwie równe części, a następnie potnij filc na małe płatki. Teraz musisz przykleić płatki do koszulki. Następnie na koszulce należy zrobić duże koło. Teraz trzeba wziąć igłę i nitkę i przyszyć okrąg. Można też użyć guzika.

5. Tapeta w paski

Do wykonania tej tapety w paski potrzebny jest arkusz papieru i nożyczki. Najpierw należy narysować linię na arkuszu papieru. Następnie trzeba przeciąć papier na pół. Można to zrobić, kładąc papier na stole. Teraz należy położyć papier na podłodze i złożyć go. Następnie należy pociąć papier w paski. Można też użyć szablonu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post na temat “5 fantastycznych dekoracji tekstylnych DIY”. Jak widzisz, te tekstylia DIY są nie tylko proste, ale i bardzo efektowne. Możesz wypróbować te proste DIY i sprawić, że Twój pokój będzie wyglądał bardziej stylowo.